Złoty słabszy wobec nowego rekordu zachorowań

22-10-2020 10:54
Ministerstw Zdrowia podało, że wczoraj przybyło 12 107 potwierdzonych przypadków zakażeń oraz 168 zgonów spowodowanych COVID-19. To nowy rekord w liczbie zachorowań. EUR/PLN lekko rośnie w kierunku górnego ograniczenia ostatnich wahań – aktualnie jest 4,5880.
Złoty słabszy wobec nowego rekordu zachorowań
Złoty słabszy wobec nowego rekordu zachorowań

Pomimo wprowadzenia restrykcji minie kilka dni lub tygodni, zanim ich efekty przełożą się na wyhamowanie trendu wzrostowego liczby zachorowań. W międzyczasie konieczne będą kolejne zakazy, aby zahamować rozprzestrzenianie się wirusa, które grozi przeciążeniu systemu zdrowotnego.

Dzisiaj rząd ma przedstawić nowe obostrzenia w związku z epidemią. Według rekomendacji premiera Morawieckiego cały kraj ma zostać objęty strefą czerwoną, a nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych odbywało się zdalnie lub w sposób hybrydowy.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.