ZEW: spadek oczekiwań

08-06-2021 11:13
Z danych opublikowanych we wtorek przez instytut ZEW wynika, że nastroje w niemiecki biznesie mają się lepiej, niż początkowo zakładano. W czerwcu ocena bieżąca koniunktury została oceniona na -9,1 pkt. (prog. -28 pkt.).
ZEW: spadek oczekiwań

Poprawa sytuacji epidemicznej skutkuje znaczącym wzrostem optymizmu wśród ankietowanych przedsiębiorstw. Na niekorzyść publikacji działa jednak ocena perspektyw, która rozminęła się z oczekiwaniami rynku (79,8 pkt. vs prog. 86 pkt.). Na pierwszy rzut oka wynik rozczarowuje, jednak poprawa sytuacji bieżącej musi skutkować nieco mniejszymi oczekiwaniami odnośnie przyszłości, niemniej w dalszym ciągu oczekuje się dynamicznego odbicia gospodarczego. 

Rynki finansowe są we wtorek stabilne i nieznacznie reagują na dane. Podskoczył kurs instrumentu DE30 (kontrakt na niemiecki indeks giełdowy DAX30), którego notowania oscylują w okolicy historycznych szczytów. EUR/USD pozostaje niewzruszony przy 1,2170. 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.