Wzrost cen nieruchomości w USA

29-12-2020 15:08
Środowisku niskich stóp procentowych, a także ekspansywna polityka zarówno fiskalna jak i monetarna doprowadziły do szybszego od oczekiwań wzrostu cen nieruchomości w USA.
Wzrost cen nieruchomości w USA

W październiku br. indeks cen domów przygotowywany przez Standard & Poors wzrósł o 7,95 proc. r/r. Konsensus rynku odnośnie wzrostu cen nieruchomości w 20 metropoliach USA wynosił 6,95 proc. Naturalnie publikacja nie wywoła najmniejszych perturbacji na rynku, jednak doskonale pokazuje, że działania banków centralnych powodują realną inflację cen aktywów, a w mniejszym stopniu przekładają się na inflację mierzą wskaźnikiem CPI.

Kilkanaście minut przed startem sesji na Wall Street dolar amerykański pozostaje w trendzie spadkowy, a kurs EUR/USD testuje poziom 1,2260.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.