Wyniki spółek Wallgreens Boots Alliance, Lamb Weston Holdings i Conagra Brands

05-01-2024 12:53
W czwartek swe wyniki finansowe przedstawiły m.in. Wallgreens Boots Alliance (amerykański producent obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych), Lamb Weston Holdings (amerykański producent przetworzonej żywności) oraz Conagra Brands (amerykańska firma spożywcza wytwarzająca i sprzedająca pod różnymi markami produkty, które są dostępne w supermarketach, restauracjach i punktach gastronomicznych).
Wyniki spółek Wallgreens Boots Alliance, Lamb Weston Holdings i Conagra Brands

Przed wczorajszą sesją w USA swoje wyniki za IV kw. ub.r. podała spółka Wallgreens Boots Alliance. Przychody spółki okazały się nieco wyższe od prognoz analityków (odpowiednio 35,7 mld USD wobec 34,88 mld USD). Również zysk netto na akcję nieznacznie przekroczył oczekiwania (0,66 USD wobec 0,63 USD).

Kurs akcji Wallgreens Boots Alliance w latach 2017-2023, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

 

Kurs akcji spółki od końca 2018 roku przebywa w obrębie kanału długoterminowego trendu spadkowego. Równocześnie od stycznia 2021 roku kurs przebywa w obrębie kanału średnioterminowego trendu spadkowego. Kurs odbił się od dolnych ograniczeń obu wspomnianych kanałów trendów spadkowych w listopadzie ub.r. Może się to kojarzyć z sytuacją z jesieni i zimy 2020. Kurs przebywa obecnie powyżej swojej rosnącej średniej 50-sesyjnej, a zarazem poniżej swojej opadającej średniej 200-sesyjnej.

Przed wczorajszą sesją w USA swe wyniki za IV kw. ub.r. podała spółka Lamb Weston Holdings. Przychody spółki okazały się minimalnie wyższe od prognoz analityków (1,73 mld USD wobec 1,7 mld USD), podobnie zysk na akcję (1,45 USD wobec 1,42 USD). 

Kurs akcji Lamb Weston Holdings w latach 2018-2023, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

 

Kurs akcji spółki od marca 2020 przebywa w obrębie kanału długoterminowego trendu wzrostowego. Obecnie kurs znajduje się powyżej swojej rosnącej średniej 200-sesyjnej, która przebywa powyżej rosnącej średniej 50-sesyjnej kursu. Kurs akcji spółki znajduje się obecnie ponad swoją rosnącą średnią 200-sesyjną, która znajduje się powyżej rosnącej średniej 50-sesyjnej kursu.

Przed wczorajszą sesją w USA swe wyniki za IV kw. ub.r. podała spółka Conagra Brands. Przychody spółki okazały się minimalnie niższe od prognoz (3,2 mld USD wobec 3,24 mld USD), zaś zysk netto na akcję był nieznacznie wyższy od prognoz (0,71 USD wobec 0,68 USD).

Kurs akcji Conagra Brands w latach 2016-2023, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

 

Kurs akcji spółki na początku 2023 roku odbił się od górnego ograniczenia wieloletniego trendu bocznego. Kurs akcji spółki przebywa obecnie tuż powyżej swojej rosnącej średniej 50-sesyjnej, a zarazem poniżej swojej opadającej średniej 200-sesyjnej.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.