Wyniki spółek Volvo B, American Express i Svenska Cellulosa

29-01-2024 17:41
Wczoraj swe wyniki podały m.in. spółki Volvo B (szwedzki koncern produkujący obecnie pojazdy użytkowe - autobusy, trolejbusy, samochody ciężarowe) oraz maszyny budowlane, rolnicze i urządzenia transportowe), American Express (znane dzięki swoim kartom płatniczymi przedsiębiorstwo finansowe założone w 1850 roku) i Svenska Cellulo (producent głównie jednorazowych produktów papierniczych).
Wyniki spółek Volvo B, American Express i Svenska Cellulosa

Przychody Volvo B w IV kw. wyniosły 148,1 mld USD i były wyższe od prognoz analityków na poziomie 136,16 mld USD. Zysk netto na akcję był natomiast niższy od prognoz (5,93 USD wobec 6,7 USD). 

Kurs akcji spółki w grudniu ub.r. przełamał poziom oporu wyznaczany przez jego maksimum z marca 2021 roku i od tamtej pory ustaniał swe nowe historyczne maksima. Kurs przebywa obecnie w okolicach swojej rosnącej średniej 50-sesyjnej, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu. 

Kurs akcji spółki Volvo B (SEK), dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Przychody spółki American Express były w IV kw. ub.r. nieco niższe od prognoz analityków (16 mld USD wobec 15,8 mld USD), zaś zysk netto na akcję w IV kw. ub.r. na poziomie 2,64 USD był niższy niż w poprzednim kwartale (2,62 proc.). 

Kurs akcji spółki atakuje obecnie poziom swego historycznego szczytu z lutego 2022 roku. Kurs przebywa obecnie powyżej swojej rosnącej średniej 50-sesyjnej, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu. 
Kurs akcji spółki American Express (USD), dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Kurs akcji spółki American Express (USD), dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Przychody spółki Svenska Celluloza były w IV kw. ub.r. zgodne prognozami analityków (136,1 mld USD), zaś zysk netto na akcję wyraźnie od prognoz wyższy (1,22 USD wobec 0,8899 USD). 

Kurs akcji spółki próbował ostatnio po raz kolejny bronić poziomu wsparcia powstrzymującego spadki od 2021 roku. Kurs przebywa obecnie poniżej poziomu swojej rosnącej średniej 200-sesyjnej, która znajduje się poniżej opadającej średniej 50-sesyjnej kursu.

Kurs akcji spółki Svenska Cellulosa (SEK), dane dzienne (źródło: Bloomberg)
 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.