Wyniki spółek Oracle Corporation i Casey’s General Stores

12-12-2023 14:20
W poniedziałek po sesji giełdowej swe wyniki finansowe za III kr. przedstawiły m.in. Oracle Corporation (amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się tworzeniem oprogramowania do szeroko rozumianej obsługi przedsiębiorstw, a w szczególności systemów zarządzania bazą danych; drugi na świecie - po Microsoft - pod względem przychodów sprzedawcą oprogramowania) oraz Casey’s General Stores (trzecia największa – po 7-Eleven i Circle K - sieć sklepów spożywczych w USA).
Wyniki spółek Oracle Corporation i Casey’s General Stores

W poniedziałek po sesji swe wyniki finansowe za III kw. przedstawiła amerykańska spółka Oracle Corporation. Spółka uzyskała w III kw. br. przychody na poziomie 12,9 mld USD minimalnie niższe od średniej prognoz analityków na poziomie 13,05 mld USD. Zysk netto na akcję wyniósł 1,34 USD i był minimalnie wyższy od prognoz analityków na poziomie 1,33 USD.

W czerwcu br. kurs akcji spółki przełamał opór wyznaczany przez jego historyczne maksimum z grudnia 2021. Do końca października ub.r. kurs wykonywał „ruch powrotny” do poziomu przełamanego oporu, po czym próbował wznowić wzrost. Kurs przebywa obecnie ponad swoją rosnącą średnią 50-sesyjną, która znajduje się powyżej zwyżkującej średniej 200-sesyjnej kursu.

Kurs akcji spółki Oracle Corporation w latach 2019-2023, dane tygodniowe (źródło: Bloomberg)

W poniedziałek po sesji giełdowej swe wyniki za III kw. przedstawiła amerykańska spółka Caseys General Stores prowadząca sieć sklepów spożywczych. Przychody spółki okazały się zgodne z prognozami analityków (4,06 mld USD vs. 4,06 mld USD), zaś zysk na akcje wyraźnie jest przekroczył (4,24 USD vs. 3,73 USD).

Kurs akcji spółki Caseys General Stores od marca 2020 roku przebywa w obrębie kanału średnioterminowego trendu wzrostowego. Latem 2023 roku kurs akcji spółki dotarł do poziomu zwyżki sugerowanego przez rozmiaru opuszczonej górą formacji konsolidacji z lat 2019-2020. Od marca 2020 kurs przebywa w obrębie kanału średnioterminowego kursu wzrostowego, a od marca 2023 w obrębie kanału trendu wzrostowego jeszcze niższego rzędu. Kurs przebywa obecnie w okolicach swojej średniej 50-sesyjnej, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu.

Kurs akcji spółki Caseys General Stores w latach 2019-2023, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Dziś swe wyniki finansowe za III kw. opublikują m.in. spółki:

  • Johnson Controls
  • LPP
  • Carls Zeiss Meditec
  • Whitbread
  • Etablissementen Franz Colryut

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.