Wyniki spółek Investor B, Schlumberger i The Travelers Companies

22-01-2024 13:39
W piątek swe wyniki finansowe za IV kw. ub.r. przedstawiły m.in. Investor B (inwestycyjna ramię szwedzkiej rodziny Wallenberg), Schlumberger (największe na świecie przedsiębiorstwo zajmujące się usługami związanymi z obsługą pól naftowych) oraz The Travelers Companies (amerykańskie przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe, którego akcje wchodzą w skład DJIA).
Wyniki spółek Investor B, Schlumberger i The Travelers Companies

Przychody spółki Investor B w IV kw. ub.r. okazały się znacznie niższe od prognoz (15,78 mld USD wobec 18,37 mld USD), zaś zysk netto na akcję wyniósł 19,56 USD.

Kurs akcji spółki od września 2022 znajdujący się w obrębie kanału średnioterminowego trendu wzrostowego atakuje obecnie poziom swego poprzedniego historycznego szczytu z końca 2021 roku.

Kurs znajduje się obecnie ponad swoją rosnącą średnią 50-sesyjną, która przebywa powyżej zwyżkującej średniej 200-sesyjnej kursu.

Kurs akcji spółki Investor B, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Przychody spółki Schlumberger w IV kw. ub.r. okazały się minimalnie wyższe niż oczekiwania analityków (8,26 mld EUR wobec 8,24 mld EUR), podobnie jak zysk netto na akcję (0,7902 EUR wobec 0,7685 EUR).

Kurs akcji spółki Schlumberger od marca przebywa w obrębie kanału trwającego od marca 2020 trendu wzrostowego, w ramach którego osiągnął swój najwyższy od 2018 roku poziom.

Kurs przebywa obecnie poniżej swojej opadającej średniej 50-sesyjnej i znajduje się ponad swoją rosnącą średnią 200-sesyjną.

Kurs akcji spółki Schlumberger, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Przychody spółki The Travelers Companies będącej amerykańskim przedsiębiorstwem ubezpieczeniowym nieco przekroczyły w IV kw. ub.r. oczekiwania analityków (10,93 USD wobec 10,18 USD), zaś zysk netto na akcję był o prawie 40 prac. wyższy od oczekiwań (7,01 USD wobec 5,03 USD).

Kurs akcji spółki przełamał ostatnio w górę poziom swego szczytu z początku 2023 roku i znalazł się na swoim najwyższym w historii poziomie.

Kurs akcji spółki przebywa obecnie powyżej swojej zwyżkującej rosnącej średniej 50-sesyjnej, która znajduje się ponad rosnącą średnią 200-sesyjną kursu.

Kurs akcji spółki The Travelers Companies, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.