Wyniki spółek Constellation Brands (amerykański producent i dystrybutor wyrobów alkoholowych) i Greenbrier Companies (amerykański producent wagonów kolejowych)

08-01-2024 13:29
W piątek swe kwartalne wyniki finansowe przedstawiła spółka Constellation Brands (amerykański producent i dystrybutor wyrobów alkoholowych) oraz Greenbrier Companies (amerykański producent wagonów kolejowych).
Wyniki spółek Constellation Brands (amerykański producent i dystrybutor wyrobów alkoholowych) i Greenbrier Companies (amerykański producent wagonów kolejowych)

Przychody spółki Constellation Brands okazały się nieco niższe od prognoz (2,47 mld USD wobec 2,54 mld USD), zaś zysk netto na akcję był wyższy od oczekiwań (3,24 USD wobec 3,02 USD).

Kurs akcji spółki od 3 lat konsoliduje się w okolicach swojego szczytu z 2018 roku. Kurs przebywa obecnie ponad swoją rosnącą średnią 50-sesyjną, która znajduje się powyżej zwyżkującej średniej 200-sesyjnej kursu.

Kurs akcji spółki Constellation Brands (USD), dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Przychody spółki Greenbrier Companies za poprzedni kwartał okazały się niższe od prognoz analityków (809 mln USD wobec 848,94 mln USD), zaś zysk netto na akcję był wyższy od oczekiwań (0,96 USD wobec 0,75 USD).

Kurs akcji spółki dotarł ostatnio do opadającej linii oporu poprowadzonej przez jego szczyty z lat 2014-2022. Kurs przebywa obecnie powyżej swojej rosnącej średniej 50-sesyjnej, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu.

Kurs akcji spółki Greenbrier Companies (USD), dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.