Wyniki spółek Apple, Amazon.com i Meta Platforms

02-02-2024 12:50
Wczoraj swe wyniki finansowe podały m.in. spółki Apple (amerykańska międzynarodowa spółka technologiczna zajmująca się projektowaniem, rozwojem i sprzedażą elektroniki użytkowej, oprogramowania i serwisów sieciowych), Amazon.com (amerykańska międzynarodowa spółka zajmująca się handlem elektronicznym, obliczeniami w chmurze, internetowymi reklamami. mediami strumieniowymi i sztuczną inteligencją) i Meta Platforms (dawniej Facebook; amerykański konglomerat technologiczny).
Wyniki spółek Apple, Amazon.com i Meta Platforms

Przychody Apple w IV kw. br. okazały się nieznacznie wyższe od prognoz analityków (119,58 mld USD wobec 118,06 mld USD), a zysk netto na akcję również przekroczył oczekiwania (2,18 USD wobec 2,1 USD). 
Kurs akcji spółki można umieścić w obrębie kanału 4-letniego trendu wzrostowego. W ostatnim okresie kurs walczy z poziomem oporu wyznaczanym przez jego szczyt z końca 2021 roku. 
Kurs znajduje się obecnie ponad swoją rosnącą średnią 200-sesyjną oraz poniżej rozpoczynającej spadek średniej 50-sesyjnej.  
Kurs akcji spółki Apple (USD), dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Przychody spółki Amazon.com były w IV kw. ub.r. nieco wyższe od prognoz analityków (170 mld USD wobec 165,95 mld USD), zaś zysk netto na akcję w IV kw. ub.r. osiągnął poziom 1 USD wobec oczekiwań na poziomie 0,8 USD.
Kurs akcji spółki atakuje obecnie poziom swego historycznego szczytu z lutego 2022 roku. 
Kurs przebywa powyżej swojej rosnącej średniej 50-sesyjnej, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu. 

Kurs akcji spółki Amazon.com (USD), dane dzienne (źródło: Bloomberg)


 

Przychody spółki Meta Platforms były w IV kw. ub.r. wyższe od prognoz analityków (40,11 mld USD wobec 39,02 mld USD), podobnie jak zysk netto na akcję (5,33 USD wobec 4,96 USD). 
Kurs akcji spółki próbuje ostatnio przełamać poziom swego poprzedniego historycznego szczytu z września 2021. 
Kurs przebywa obecnie powyżej poziomu swojej rosnącej średniej 50-sesyjnej, która znajduje się ponad zwyżującą średnią 200-sesyjną kursu.

Kurs akcji spółki Meta Platforms(USD), dane dzienne (źródło: Bloomberg)
 

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.