Wyniki Royal Bank of Canada, Toronto-Dominion Bank oraz Dell Technologies

01-12-2023 16:51
Wczoraj przed sesją swe wyniki finansowe za III kw. br. przedstawił Royal Bank of Canada (jeden z największych banków Kanady), Toronto Dominion Bank (jeden z największych banków Kanady) oraz Dell Technologies (amerykańska międzynarodowa firma technologiczna produkująca m.in. komputery osobiste, serwery, monitory, oprogramowanie itp.).

W czwartek przed giełdową sesją swe wyniki finansowe za III kw. br. przedstawił Royal Bank of Canada. Przychody spółki w III kw. br. wyniosły 13,19 mld CAD i były wyższe od średniej prognoz analityków na poziomie 12,36 mld CAD, zaś zysk netto na akcję ukształtował się na poziomie 2,78 CAD i był nieco wyższy od prognoz na poziomie 2,63 CAD.

Kurs akcji spółki Royal Bank of Canada w latach 2016-2023 (źródło: Bloomberg)

Kurs akcji spółki wyłamał się na początku 2021 roku do swych nowych historycznych maksimów, zwyżkował do stycznia 2022, a następnie rozpoczął korektę tej fali wzrostowej. Ruch powrotny do poziomu przełamanego oporu trwał do października ub.r. Później kurs wznowił wzrost, ale nadal pozostaje w obrębie kanału trendu spadkowego rozpoczętego w styczniu 2022. Kurs przebywa obecnie powyżej swojej opadającej średniej 50-sesyjnej i poniżej swojej opadającej średniej 200-sesyjnej.

W czwartek przed giełdową sesją swe wyniki finansowe za III kw. br. przedstawiła spółka Toronto-Dominion Bank. Przychody spółki na poziomie 13,19 mld CAD były wyższe od prognoz analityków (12,36 mld CAD). Zysk netto na akcję – 1,83 CAD - był niższy od prognoz analityków na poziomie 1,91 CAD.

Kurs akcji spółki Toronto-Dominion Bank  w latach 2017-2023 (źródło: Bloomberg)

Kurs akcji spółki w marcu 2021 przełamał w górę poziom swego poprzedniego historycznego maksimum, zwyżkował do lutego 2022, a następnie rozpoczął ruch powrotny do poziomu przełamanego w górę w marcu 2021 szczytu. Ten „ruch powrotny” przyjął postać formacji „trójkąta opadającego”, z którego kurs próbował się wybić w górę w listopadzie br. Kurs przebywa obecnie nieco ponad swoją opadającą średnią 200-sesyjną, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 50-sesyjną kursu.

W czwartek po giełdowej sesji swe wyniki finansowe za III kw. br. przedstawiła spółka Dell Technologies. Przychody spółki były nieco niższe od prognoz analityków (22,3 md USD wobec 23,01 mld USD), zaś zysk na akcję na poziomie 1,88 USD wyraźnie przekroczył oczekiwania analityków na poziomie 1,46 USD.

Kurs akcji spółki Dell Technologies w latach 2019-2023 (źródło: Bloomberg)

Kurs akcji spółki we wrześniu br. przełamał w górę poziom swego dotychczasowego historycznego maksimum z 2022 roku wyłamując się w górę i kontynuował zwyżkę. Wykres kursu można umieścić w obrębie kanału długoterminowego trendu wzrostowego. Kurs przebywa obecnie w okolicach swojej rosnącej średniej 50-sesyjnej, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu.

Dziś swe wyniki finansowe podały/podadzą m.in. takie spółki jak:

  • Bank Montreal (BMO)
  • LPP (LPPP)-
  • Nat Bank of Can (NTIOF)
  • Mueller Water Products (MWA)
  • Tiger Brands Ltd PK (TBLMY)

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.