Wyniki Gitlab, Science Applications International Corp. i SAS SS

05-12-2023 15:51
Wczoraj przed sesją swe wyniki finansowe za III kw. br. przedstawiła firma Gitlab (hostingowy serwis internetowy i oprogramowanie przeznaczone dla projektów programistycznych), Science Application International Corp. (amerykańska firma technologiczna) oraz SAS AB (szwedzki koncern lotniczy).
Wyniki Gitlab,, Science Applications International Corp. i SAS SS

W poniedziałek przed giełdową sesją swe wyniki finansowe za III kw. br. przedstawił Gitlab. Przychody spółki w III kw. br. wyniosły 149,7 mln USD i były wyższe od średniej prognoz analityków na poziomie 141,53 mln USD, zaś zysk netto na akcję ukształtował się na poziomie 0,09 USD i wobec prognoz na poziomie -0,01 proc.

Kurs akcji spółki Gitlab w latach 2016-2023 (źródło: Bloomberg)

Kurs akcji spółki osiągnął poziom oporu wyznaczany przez jego maksima z okresu października 2022-wrzesień 2023. Można się zastanawiać, czy ten poziom oporu nie stanowi potencjalnej linii formacji „odwróconej głowy z ramionami. Kurs przebywa obecnie powyżej swojej rosnącej średniej 50-sesyjnej i ta zaś znajduje się powyżej rosnącej średniej 200-sesyjnej kursu.

W czwartek przed giełdową sesją swe wyniki finansowe za III kw. br. przedstawiła spółka Science Application International Corp. Przychody spółki na poziomie 1,9 mld USD były wyższe od prognoz analityków (1,79 mld USD). Zysk netto na akcję – 1,9 USD - był wyższy od prognoz analityków na poziomie 1,79 USD.

Kurs akcji spółki Science Application International Corp. w latach 2017-2023 (źródło: Bloomberg)

Kurs akcji spółki w październiku 2022 wyłamał się w górę z 6-letniej konsolidacji i kontynuuje zwyżkę w ramach kanału rozpoczętego w marcu 2020 trendu wzrostowego.

Kurs przebywa obecnie ponad swoją rosnącą średnią 50-sesyjną, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu.

Wczoraj swe wyniki finansowe w III kw. br. przedstawiła firma SAS AB. Przychody spółki wyniosły 12,02 mld USD i były wyższe od prognoz na poziomie 11,68 mld USD. Strata na akcję wyniósł -0,27 USD.

Kurs akcji spółki SAS AB w latach 2019-2023 (źródło: Bloomberg)

Kurs akcji spółki od kilku lat w obrębie silnego trendu spadkowego. Kurs osiągnął swoje minimum w ramach tego trendu w październiku br. silnie się odbił w górę, po czym wznowił zniżkę. Kurs przebywa obecnie poniżej swojej opadające średniej 50-sesyjnej, która znajduje się pod zniżkującą średnią 200-sesyjną kursu.

Dziś swe wyniki finansowe podały/podadzą m.in. takie spółki jak:

  • AutoZone (przed sesją)
  • Ferguson (przed sesją)
  • LPP
  • MongoDB (przed sesją)
  • Ferguson
  • Ashtead Gro (przed sesją)
  • Nio A (przed sesją)
  • JM Smucker (przed sesją)
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.