Wyniki AutoZone, Ferguson i MongoDB

06-12-2023 13:05
Wczoraj przed sesją swe wyniki finansowe za III kw. br. przedstawiły firma AutoZone (amerykańska firma zajmująca się sprzedażą części samochodowych), firma Ferguson (brytyjska międzynarodowy dystrybutor części do instalacji wodociągowych i grzewczych), a po sesji firma MongoDB (amerykański producent oprogramowania).
Wyniki AutoZone, Ferguson i MongoDB

We wtorek przed giełdową sesją swe wyniki finansowe za III kw. br. przedstawiła spółka AutoZone. Przychody spółki w III kw. br. wyniosły 4,2 mld USD i były minimalnie wyższe od prognoz analityków na poziomie 4,19 mld USD, zaś zysk netto na akcję ukształtował się na poziomie 32,55 USD i wobec prognoz na poziomie 31,56 proc.

Kurs akcji spółki AutoZone w latach 2019-2023 (źródło: Bloomberg)

Kurs akcji spółki został obecnie ściśnięty pomiędzy dolnym ograniczeniem kanału trwającego od marca 2020 roku trendu wzrostowego, a poziom oporu wyznaczany przez jego maksimum z maja br. Kurs przebywa obecnie powyżej swojej średniej 50-sesyjnej i ta zaś znajduje się  nad  średnią 200-sesyjnej kursu.

Wczoraj przed giełdową sesją swe wyniki finansowe za III kw. br. przedstawiła spółka Ferguson. Przychody spółki na poziomie 7,71 mld USD były nieco wyższe od prognoz analityków (7,62 mld USD). Zysk netto na akcję – 2,65 USD – nieznacznie był wyższy od prognoz analityków na poziomie 2,61 USD.

Kurs akcji spółki Ferguson w latach 2021-2023 (źródło: Bloomberg)


 

Kurs akcji spółki dotarł ostatnio do istotnej strefy oporu wyznaczanej przez jego maksimum z grudnia 2021 oraz górne ograniczenie kanału trendu wzrostowego, w obrębie którego kurs znajduje się od czerwca 2022. Kurs przebywa obecnie ponad swoją rosnącą średnią 50-sesyjną, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu.

Wczoraj swe wyniki finansowe w III kw. br. przedstawiła firma MongoDB. Przychody spółki wyniosły 432,9 mln USD i były wyższe od prognoz na poziomie 406,34 mln USD. Zysk netto na akcję wyniósł w tym okresie 0,96 USD i był wyższy od prognoz na poziomie 0,51 USD.

Kurs akcji spółki MongoDB w latach 2019-2023 (źródło: Bloomberg)

Rosnący od listopada ub.r. kurs akcji spółki osiągnął w lipcu br. swój najwyższy poziom od 15 miesięcy, a obecnie ponownie atakuje ten poziom. Kurs przebywa obecnie powyżej swojej rosnącej średniej 50-sesyjnej, która znajduje się nad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu.

Dziś swe wyniki finansowe podały/podadzą m.in. takie spółki jak:

  • LPP (Polska)
  • Brown Forman (USA)
  • Veeva Systems A
  • Campbell Soup
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.