Włochy: usługi nadal w kłopotach

05-05-2021 09:57
Środowy odczyt wskaźnika PMI dla włoskiego sektora usług rozczarowuje. Wartość indeksu koniunktury w kwietniu uplasowała się na poziomie 47,3 pkt (prog. 50 pkt.).
Włochy: usługi nadal w kłopotach

Rynek oczekiwał poprawy nastrojów w sektorze silnie doświadczonym pandemią COVID19 wraz z odejściem dużej fali zachorowań, z którą mierzyła się Europa. W dalszym ciągu jednak branża została zepchnięta do defensywy, a największym cieniem położył się spadek liczby nowych zamówień oraz redukcja etatów.

Dopiero głębsze poluzowanie ograniczeń epidemicznych może poprawić ruch w turystyce. Dla Włoch (silnie zależnych od branży HoReCa) ważne będzie planowane przez KE wprowadzenie tzw. zielonych certyfikatów (nazywanych potocznie paszportami szczepionkowymi). W założeniu mają one zwiększyć pewność konsumentów w planowaniu podróży wakacyjnych i ożywić turystykę.

EUR/USD jest w środę spokojny i nie reaguje na doniesienia. Kurs spoczywa na poziomie 1,1990.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.