Wirus łagodniejszy niż się spodziewano

15-01-2021 08:08
Druga fala koronawirusa, która bez skrupułów zaatakowała Wielką Brytanię spowodowała spustoszenie w służbie zdrowia, a także doprowadziła do drastycznego ograniczenia wszelakiej aktywności. Okazuje się jednak, że gospodarka poradziła sobie lepiej niż wszyscy zakładali.
Wirus łagodniejszy niż się spodziewano

Dynamika PKB w listopadzie wyniosła -2,6 proc. m/m, wobec -4,6 proc. oczekiwana. Okazuje się, że brytyjska gospodarka znacznie lepiej przygotowała się na drugą falę zakażeń i pomimo, iż służba zdrowia znalazła się w trudnym położeniu, przedsiębiorstwa dość dobrze przystosowały się do warunków epidemicznych.

Znacznie ciekawsze będą zapewne dane za grudzień, w których ukaże się wpływ nowej mutacji wirusa. Szterling przyjął dane dość pozytywnie. Kurs GBP/USD odbił od dziennych minimów, ale wciąż znajduje się pod presją dolara. Podobnie lepiej funt wypada, w stosunku do euro.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.