Williams z Fed zaleca ostrożność

05-05-2021 11:43
Na kontrze do wtorkowej wypowiedzi J.Yellen (Sekretarz Skarbu szybko ją sprostowała) wypowiedział się w środę przedstawiciel Fed Williams. Szef Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku stwierdził, że nie widzi oznak, iż agresywny skup obligacji przez bank centralny tworzy nierównowagę w sektorze finansowym, która przemawiałaby za ograniczeniem tej formy stymulacji gospodarki.
Williams z Fed zaleca ostrożność

Z jego wypowiedzi wynika, że zjawiska jakie obserwujemy obecnie w amerykańskiej gospodarce „nie są wystarczające, aby FOMC zmienił swoje nastawienie do polityki monetarnej”. Szef Rezerwy w Nowym Jorku pozytywnie ocenia program skupu aktywów, podkreślając, że pozytywnie przekładają się on na koszt emisji długu i wyraził swoją opinię, że „efekty wspierania silnego wzrostu będą nawet większe w ciągu najbliższych kilku lat, co jest dokładnie tym czego USA potrzebują”.

Rynek FX pozostaje obojętny na wypowiedź Williamsa. Kurs EUR/USD znajduje się w okolicy 1,1990, a notowania futures na benchmarki w USA kontynuują odbicie po wtorkowej korekcie.

Zastrzeżenia prawne