WIG20: mocne otwarcie grudnia

01-12-2020 12:19
Kontrakt na WIG20 rozpoczyna miesiąc od około 1-5 proc. zwyżki, która pozwala odbić od ważnych okolic 1820 pkt (zamykają drogę do 1793 pkt) i skierować notowania w stronę listopadowych maksimów 1870 pkt, ponad którymi znajdują się szczyty pandemicznej hossy, czyli okolica 1885 pkt.
Stopy zwrotu spółek z WIG20. Źródło: Bloomberg
Stopy zwrotu spółek z WIG20. Źródło: Bloomberg

W gronie blue chips nie drożeje zaledwie 7 spółek. Najmocniej, gdyż o ponad 2 proc. przeceniane są spółki, których losy były ostatnio skrajnie odmienne: ostro drożejące w listopadzie JSW oraz jedyna spadkowa spółka z WIG20, czyli Allegro.

Po stronie zwyżek imponuje przede wszystkim CDProjekt, którego kurs zmierza do pierwszego zamknięcia ponad 400 zł za akcję w tym kwartale. Do zwyżek powraca także KGHM, którego kurs po wczorajszym ruchu powrotnym do szczytu z połowy listopada odbija ponad 150,00. Oporem są w tym przypadku ostatnie maksima usytuowane blisko 160 zł za akcję, czyli pułapu nienotowanego od wiosny 2013 roku. Ponad 2 proc. drożeje jeszcze PGNiG, PKN Orlen oraz Alior, reprezentant sektora bankowego, który listopad zamknął najpokaźniejszą zwyżką.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.