Więcej wniosków o zasiłek

18-03-2021 13:40
W ciągu tygodnia w Stanach Zjednoczonych złożono 770 tys. nowych wniosków o zasiłek. Odczyt jest zbliżony do oczekiwań rynku, które kształtowały się na poziomie 700 tys.
Więcej wniosków o zasiłek

Jednocześnie zrewidowany został ubiegłotygodniowy odczyt, którego wartość wyniosła ostatecznie 725 tys. Minimalnie w dół skorygowano natomiast liczbę osób kontynuujących pobieranie zasiłku.

Rynek pracy w Stanach Zjednoczonych jest daleko od stanu sprzed wybuchu pandemii, ale systematycznie wstająca z kolan gospodarka daje coraz więcej powodów do optymizmu, który wpływa na poprawę sytuacji na rynki pracy. Niezmiennie ważniejsza od tygodniowej liczby nowych bezrobotnych jest liczba osób kontynuujących pobieranie zasiłku, a ta systematycznie (acz powoli) spada.

Rynek pracy w USA, źródło: TMS Brokers, BloombergRynek pracy w USA, źródło: TMS Brokers, Bloomberg

Sytuacja na rynku jest umiarkowanie stabilna z przewagą bezpiecznych aktywów. Dolar zyskuje, a notowania futures na indeksy w USA spadają.  

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.