Więcej bezrobotnych w USA

17-06-2021 14:38
W czwartek opublikowano tygodniową zmianę liczby bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych. Z raportu wynika, że w ciągu tygodnia złożono 412 tys. nowych wniosków o zasiłek. Znacząco spadła natomiast liczba osób kontynuujących pobieranie zasiłku.
Więcej bezrobotnych w USA

Rynek pracy w USA jest daleki od stanu sprzed epidemii, o czym przekonujemy się przy okazji kolejnych odczytów. Przyrost bezrobotnych kolejny raz jest wyższy od prognoz (412 tys. vs prog. 360 tys.). Równie niepokojąca jest duża liczba osób kontynuujących pobieranie zasiłku (3518 tys. vs prog. 3425 tys.). Dołączając do tego rewizję liczby osób przebywających na bezrobociu o 18 tys. osób w górę, całość odczytu nie napawa optymizmem w kwestii stanu amerykańskiej gospodarki. 

EUR/USD spada jednak wyraźnie poniżej poziomów odniesienia, z uwagi na jastrzębi zwrot w polityce Fed. Pomimo kiepskiej sytuacji na rynku pracy, FOMC wskazał na dwie podwyżki stóp procentowych do końca 2023 roku, co jest zdecydowanym sygnałem zacieśniania warunków finansowych. Kurs EUR/USD oscyluje wokół 1,1940. 

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.