W strefie euro wciąż deflacja

20-01-2021 11:11
Ostateczny odczyt inflacji konsumenckiej w strefie euro potwierdza, że w grudniu w dalszym ciągu kraje strefy euro zmagają się z deflacją.
W strefie euro wciąż deflacja

We wrześniu ubiegłego roku, strefa euro wpadła w pułapkę deflacyjną i nie potrafi jej opuścić. Pomimo gigantycznych działań podjętych przez Europejski Bank Centralny, włączając w to europejski program odbudowy, nie udaje się „podbić” inflacji powyżej 0. W grudniu wartość inflacji mierzonej według wskaźnika CPI wyniosła -0,3 proc. r/r. Taka wartość utrzymuje się stabilnie od października ubiegłego roku. Wartość bazowego wskaźnika wzrosła w grudniu o 0,2 proc. r/r.

EUR/USD pozostaje niewzruszony i jest nieco słabszy w oczekiwaniu na inaugurację prezydentury Bidena. W środę przed południem kurs wynosi 1,2120.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.