USD/PLN: wzrosty w krótkim terminie?

27-10-2022 12:34
Ostatnie osłabienie dolara i poprawa nastrojów na rynkach spowodowała, że notowania USD/PLN spadły w okolice 4,70 i zahaczyły tym samym o linię trendu wzrostowego. Obecne spadki są podobnej wielkości do tych z okresu lipca i sierpnia. Czy to oznacza koniec korekty spadkowej?
USD/PLN: wzrosty w krótkim terminie?
Wykres USD/PLN, dane dzienne, źródło: Oanda TMS Brokers

Analiza techniczna podpowiada, że w krótkim terminie możliwy jest ruch na północ. Notowania nie były w stanie pokonać bariery utworzonej z linii trendu wzrostowego i od rana widzimy osłabienie PLN. Spadki pary walutowej przybrały rozmiary lipcowo-sierpniowej korekty technicznej co wzmacnia wzrostowy scenariusz na najbliższe dni. Dużo jednak będzie zależeć od dzisiejszej decyzji EBC. Jeśli ona spowoduje dalsze wzrosty EUR/USD, wówczas przełamanie wspomnianej linii na USD/PLN jest jak najbardziej realne. Prawdopodobnie jednak na notowania większy wpływ będzie mieć przyszłotygodniowa decyzja Fed.  

Jeśli dojdzie do przebicia wspomnianego wsparcia, kolejnym istotnym poziomem stanie się 4,6050 (dołek z 12 sierpnia) a następnie 4,51 (minima z 10 sierpnia oraz szczyty majowe oraz czerwcowe).

Zastrzeżenia prawne