USD/PLN: kurs opuszcza kanał spadkowy

25-01-2022 13:11
Notowania USD/PLN opuściły we wtorek kanał spadkowym, w którym znalazły się po wyznaczeniu lokalnych szczytów. Kurs utrzymuje się w okolicy 4,06 i jest najwyższy od początku miesiąca. Zgodnie ze sztuką analizy technicznej górna banda kanału stanowi obecnie pierwsze ważne wsparcie. Oporów należy szukać w okolicy lokalnych szczytów.
Notowania instrumentu USDPLN, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
Notowania instrumentu USDPLN, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Globalne czynniki nie pozostają bez wpływu na krajowe podwórko. Od początku roku szeroki WIG stracił 4,44 proc. Również złoty cierpi z powodu rosnącej awersji do ryzykownych aktywów. Złotemu nie pomógł nawet szef NBP A. Glapiński, który przed weekendem sugerował konieczność podwyższania stóp procentowych mocniej niż wycenia to rynek. Nie można wykluczyć, że słowa mają działać prewencyjnie przed ucieczką kapitału z regionu, niemniej rynek szybko dostosował wycenę, a kontrakty FRA powędrowały na wyższe poziomy. Czynniki geopolityczne przeważają jednak nad jastrzębią retoryką NBP i to one będą w krótkim terminie determinować wycenę PLN.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.