USA: znowu rośnie liczba bezrobotnych

01-04-2021 14:50
Po dobrym odczycie ADP ze środy tygodniowa zmiana liczby bezrobotnych wypada nieco bardziej rozczarowująco. W takim kontekście wiele na rynku będzie zależało od piątkowego raportu NFP.
USA: znowu rośnie liczba bezrobotnych

W ciągu tygodnia w USA przybyło 719 tys. nowych bezrobotnych, co dość znacząco przewyższa oczekiwania rynku, które kształtowały się na poziomie 675 tys. osób. Wzrost nowych bezrobotnych jest łagodzony przez spadek osób kontynuujących pobieranie zasiłku, których liczba zmniejszyła się o 49 tys.

Rynek pracy w USA, źródło: BloombergRynek pracy w USA, źródło: Bloomberg

Kluczowy dla handlu na FX w najbliższych dniach będzie raport NFP o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, tzw. payrolls. W związku ze sprzecznym wydźwiękiem danych ADP oraz czwartkowych danych o zasiłkach raport nabiera jeszcze większej mocy.

Rynek pracy ma kluczowe znaczenie w kontekście kształtowania polityki monetarnej Fed, która jest motorem napędowym tzw. pandemicznej hossy. Czwartkowe dane rynek przyjął z dużym spokojem. Kurs EUR/USD kontynuuje odbicie do 1,1745. Podobnie neutralnie do odczytu podszedł rynek akcji, gdzie przed startem rynku kasowego kontraktu wykazują chęć do wzrostów.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.