USA: spadek nowych bezrobotnych

07-01-2021 14:44
Pomimo iż niewielki, to kolejny raz z rzędu amerykański rynek pracy notuje spadek liczby nowo zarejestrowanych bezrobotnych. W pierwszy tygodniu stycznia w USA złożono 787 tys. wniosków o zasiłek. Odnotowano również niewielki spadek osób kontynuujących zasiłek.
USA: spadek nowych bezrobotnych

Druga fala pandemii COVID19 znacznie łagodniej obchodzi się z rynkiem pracy w Stanach Zjednoczonych, choć do powrotu do stanu sprzed jej wybuchu jeszcze szalenie daleka droga. Wprowadzanie nowych obostrzeń nie spowodowało wzrostu liczby nowych bezrobotnych, co należy uznać za bardzo dobrą wiadomość.

Pozytywnie reagują ceny kontraktów na amerykańskie indeksy, choć sam dolar znajduje się pod presją. Po przejściowym umocnieniu, USD wrócił do spadków, a kurs EUR/USD wraca wyraźnie powyżej 1,2250.

liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych, źródło: Bloomberg

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.