USA: słabsze dane o sprzedaży detalicznej

14-01-2022 14:40
Wartość sprzedaży detalicznej w USA spadła w grudniu o 1,9 proc. m/m (prog. -0,1 proc. m/m). Słabszy rezultat może być efektem ograniczeń przed świętami, ale także rezultatem panicznych zakupów konsumentów we wcześniejszych miesiącach.
USA: słabsze dane o sprzedaży detalicznej

W listopadzie wartość sprzedaży detalicznej plasowała się na solidnym poziomie. Wobec grudniowej niespodzianki interpretuję to w ten sposób, że konsumenci bombardowani doniesieniami o ograniczonej podaży i wydłużonym czasie dostaw decydowali się na wcześniejsze zakupy tak, aby mieć pewność, że towar dotrze na święta. Z pewnością pewne znaczenie odegrał wariant Omikron, jednak gospodarstwa domowe wydają się być w relatywnie dobrej sytuacji materialnej, w związku z czym nie powinny wstrzymywać się od zakupów. 

Reakcja na dane jest symboliczna. EUR/USD utrzymuje się w okolicy 1,1450. Kontrakty na Amerykańskie indeksy szykują się jednak na korekcyjny start sesji. 

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.