USA: mocne dane ponownie bez mocnej reakcji

15-04-2021 14:44
Marcowa sprzedaż detaliczna z USA silnie wzrasta z pomocą czeków pomocowych, jednak podobnie jak we wtorek, USD i dług USA reagują w przeciwną stronę. Kolejny raz okazuje się, że poprzeczka dla pozytywnych zaskoczeń jest zawieszona wysoko i sporo optymizmu związanego z ożywieniem w USA jest już w cenach. Rentowność 10-letnich obligacji USA dołuję o 2 pb i schodzi poniżej 1,60 proc. – pierwszy raz od 25 marca. USD delikatnie traci, mocniej w relacji do ryzykownych waluty, jak np. AUD.
USA: mocne dane ponownie bez mocnej reakcji

W marcu sprzedaż skoczyła o 9,8 proc. m/m, dużo mocniej od prognozowanych 5,8 proc. Dane lutowe zrewidowano w górę do -2,7 proc. z -3 proc. Mniej imponująco wypadła sprzedaż w grupie kontrolnej (6,9 proc., prog. 7,2 proc.), ale to nadal bardzo dobry wynik.

Dodatkowo regionalne wskaźniki koniunktury pokazują wysokie tempo aktywności. Indeks NY Empire State skoczył do 26,3 z 17,4. Indeks Fed z Filadelfii, mimo silnego wzrostu w marcu do 51,8, nie odreagował i nadal wskazuje na silne tempo rozwoju (50,2, prog. 41,5).

Ogólnie dobre dane z USA pomagają podtrzymać pozytywne nastroje i apetyt na ryzyko. Futures na S&P500 rośnie o 0,6 proc.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.