UK: inflacja na "Wyspach" przyspiesza

23-03-2022 10:13
Dziś o godz. 8:00 polskiego czasu poznaliśmy dane dotyczące inflacji za luty w Wielkiej Brytanii. Ponownie wskaźniki zaskoczyły wynikiem wyższym od rynkowych oczekiwań. Zmiana CPI rok do roku wyniosła 6,2 proc. a wskaźnik bazowy obrazuje dynamikę na poziomie 5,2 proc. Zmiany miesiąc do miesiąca również były silniejsze od poprzednich liczb. Oprócz cen konsumentów wzrosły ceny producentów. Inflacja PPI wyniosła 10,1 proc. r/r. Publikacja okazała się zgodna z przewidywaniami. Nie widać większej zmienności na funcie szterlingu. Na wczorajszej sesji GBP dynamicznie umacniał się do EUR, tak jakby rynek dyskontował dzisiejsze dane. Po dojściu pary EUR/GBP dziś wczesnym rankiem do poziomu 0,83 obserwujemy lekkie odreagowanie do 0,8325. Dziś przemawiać będzie prezes BoE o godz. 13:00.
UK: inflacja na "Wyspach" przyspiesza
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.