Trwa przecena dolara

16-12-2020 12:37
Indeks dolarowy po południu lekko odbija, ale dolar nadal traci w stosunku do większości rywali.
Trwa przecena dolara

Optymistyczne wartości wskaźników koniunktury PMI spowodowały, że ryzykowne aktywa jeszcze mocniej zagościły w sercach (i portfelach) inwestorów, a USD uległ dalszej deprecjacji. Po tym jak kurz opadł, indeks dolarowy odrobił część strat, ale w dalszym ciągu główni rywale USD wypadają znacznie lepiej.

Do euro, dolar traci około 0,35 proc., a w stosunku do funta szterlinga uległ deprecjacji o około 0,3 proc. Podobnie kurs USD osłabia się względem walut a antypodów. AUD/USD zawrócił spod szczytów z początku tygodnia, ale nada pozostaje w okolicy 0,7565. Kurs NZD/USD znajduje się przy poziomie 0,7105.

Dolar amerykański umocnił się względem kanadyjskie odpowiednika. Kurs USD/CAD zawędrował w okolicę 1,2745. Dolar kanadyjska to jedna z dwóch ważnych walut, względem której „zielony” ulegrł aprecjacji, druga jest RUB.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.