Trwa konferencja szefa Fed Powella

26-01-2022 20:41
Powell rozpoczął swoją konferencję od opisania dobrej sytuacji gospodarczej, choć wciąż wrażliwej na sytuację epidemiczną. Odnosząc się do rynku pracy Powell stwierdził, że „pod względem wielu wskaźników jest ona bardzo dobra”. W aspekcie inflacji Powell podkreślił w dużej mierze podażowy charakter wzrostu cen, choć jednocześnie dodał, że Rezerwa jest wrażliwa na płacowy charakter inflacji. Jego zdaniem inflacja będzie podwyższona, choć spadnie na koniec roku. Zdaniem szefa Rezerwy prowadzenie polityki pieniężnej w taki otoczeniu wymaga „pokory”.
Trwa konferencja szefa Fed Powella

Kluczowe zdanie: „Gospodarka nie potrzebuje więcej wsparcia”. W gruncie rzeczy na konferencji nie padają słowa, które drastycznie zmieniałyby obraz rynku. Na kilka jastrzębich sygnałów rynek był przygotowany, co sprawia, że notowania dolara nie zmieniają istotnie swojego położenia (choć USD wykazuje chęć do umocnienia).

Aktualizacja: 

W trakcie konferencji Powell przyznał, że istnieje "spora" przestrzeń do podwyżek stóp procentowych bez szkody dla rynku pracy. Dolar zyskuje, akcje tanieją. 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.