Trudne chwile AUD’a

09-08-2021 13:56
Dolar australijski znalazł się w trudnym położeniu z uwagi na niestabilną sytuację epidemiczną, a także gorsze nastroje wokół surowców. Aussie walczy o powrót do trendu wzrostowego.
Notowania instrumentu AUD/USD, interwał: H1, źródło: TMS Brokers
Notowania instrumentu AUD/USD, interwał: H1, źródło: TMS Brokers

Notowania instrumentu AUD/USD, interwał: H1, źródło: TMS Brokers

Na wykresie H1 instrumentu AUD/USD uformował się umiarkowany trend wzrostowy, z którego notowania wypadły na moment w reakcji na splot niekorzystnych zdarzeń. Obecnie notowania walczą o powrót do trendu, co nie będzie proste. Tuż ponad dolną bandą kanału czai się opór w postaci 38,2 proc. zniesienia wewnętrznego. 

Na pogorszenie nastrojów wokół australijczyka wpływ ma przede wszystkim niestabilna sytuacja epidemiczna. Kolejne miasteczka są obejmowane restrykcjami celem stłumienia rozprzestrzeniania się epidemii COVID19, co niekorzystnie przekłada się na perspektywy gospodarcze. Dodatkowo AUD’owi ciąży spadek ceny surowców na rynkach finansowych. Australia eksportuje znaczną część globalnej podaży metali przemysłowych, a więc spadek ich ceny również jest problematyczny dla waluty. W poniedziałek spadają ceny rudy żelaza oraz miedzi. AUD/USD oscyluje w okolicy 0,7355. 

Zastrzeżenia prawne