TMS starter: 7 IX

07-09-2021 07:46
Brak sygnałów z Wall Street nie stanowi przeszkody dla inwestorów z Azji w kontynuowaniu wzrostów. Na FX dolar broni zdobytych w poniedziałek poziomów, a pod największą presją znalazły się waluty z Antypodów. Ważne dni dla bitcoina.
  • Na rynkach finansowych panuje relatywny spokój informacyjny. Dane handlowe z Chin nie wywołały większych emocji i nie wpłynęły znacząco na notowania surowców.
  • Cena ropy naftowej minimalnie odbija po uprzednich spadkach. Baryłka WTI wyceniana jest na około 69,2 USD, podczas gdy cena ropy Brent oscyluje wokół 72,6 USD za baryłkę.
  • W poniedziałek handel na Wall Street był zamknięty. W Azji inwestorzy kontynuowali skromny rajd ryzyka. Nikkei225 zyskiwał niecały 1 proc., przy wzrostach Hang Seng w okolicy 0,8 proc. Nieco lepiej radził sobie Shanghai Composite, w przypadku którego wzrosty przekraczały 1,1 proc.
  • Po udanej, poniedziałkowej sesji w Europie, notowania terminowe wskazują na skromną przecenę.
  • Na FX dolar broni zdobytych w poniedziałek poziomów. EUR/USD utrzymuje się przy 1,1870, podczas gdy kurs GBP/USD oscyluje wokół 1,3830.
  • W Australii RBA pozostawił główną stopę procentową na niezmienionym poziomie (0,1 proc.). Jednocześnie bank ogłosił kontynuację taperingu. AUD pozostaje jednak jedną z najsłabszych walut z przestrzeni G10, z kursem AUD/USD w okolicy 0,7420.
  • Notowania Bitcoina przebijają 52 tys. USD za token, w przededniu adaptacji kryptowaluty jako oficjalnego środka płatniczego na Salvadorze.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.