TMS Starter: 6 VIII

06-08-2021 08:04
Niewielkie zmiany na giełdach po umiarkowanie spokojnej sesji na Wall Street wskazują na wyczekiwanie inwestorów na piątkowe NFP. Na rynku walutowym dominuje dolar, którego umocnienie ciąży aktywom notowanym w USD.
  • Lider senackiej większości w USA Schumer potwierdził, że debata nad poprawkami do ustawy infrastrukturalnej zostanie wznowiona w sobotę.
  • Czwartkowa sesja na Wall Street kończyła się w umiarkowanie pozytywnych nastrojach. Dow Jones dodał 0,78 proc., a S&P500 zyskiwał 0,60 proc. O 0,78 proc. wyżej wspiął się Nasdaq100.
  • W Azji nastroje są nieco mniej pozytywne, choć większość indeksów wychodzi powyżej poziomów odniesienia.  Nikkei225 zyskuje 0,3 proc., ale Hang Seng cofa się o 0,1 proc. O około 0,6 proc. w dół porusza się również Shanghai Composite.
  • Dolar jest najsilniejsza walutą w przestrzeni G10. Wystąpienie Claridy z Fed zaostrzyło jastrzębią retorykę i wpłynęła na wyraźną poprawę sentymentu wokół dolara. EUR/USD oscyluje wokół 1,1825.
  • Silny dolar przekłada się na spadki na rynku złota. Cena uncji kruszcu spadła do 1800 USD i porusza się poniżej ważnego wsparcia.
  • Skromnie odbicie notuje ropa naftowa, która odnalazła wsparcie w okolicy 67,9 USD w przypadku ropy WTI. W piątek rano cena surowca opiewa na 69,3 USD za baryłkę w przypadku ropy WTI oraz 71,5 USD za baryłkę w przypadku Brent.
  • Powyżej 40 tys. USD za token powrócił Bitcoin. W piątek kryptowaluta traci jednak 1,5 proc. swojej wartości.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.