TMS Starter: 5 VII

05-07-2021 08:13
Spokojny start tygodnia, ale przy spadkach indeksów, gdyż gorszy od prognoz PMI z Chin popsuł nastroje. USD jest lekko silniejszy względem głównych walut. Ropa naftowa bez zmian, ale utrzymują się napięcia wokół posiedzenia OPEC+.
  • Indeks PMI dla usług z Chin w czerwcu spadł do 50,3 z 55,1  (prog. 54,9). Rozczarowujący odczyt ustawił nastroje dla całej sesji. Shanghai Composite spada o 0,1 proc., Hang Seng dołuje o 0,8 proc., a japoński Nikkei225 traci 0,6 proc.
  • W piątek S&P500 osiągnął rekord siódmy dzień z rzędu, a wzrostom pomagał wskazał na solidny wzrost zatrudnienia, ale nie na tyle silny, aby skłaniać Fed do wcześniejszej decyzji o wygaszania ekspansji monetarnej.
  • Dziś futures na S&P500 spada o 0,1 proc., ale rynek kasowy nie ruszy do wtorku w związku z dniem wolnym po obchodach Dnia Niepodległości.
  • Na rynku walutowym USD jest delikatnie silniejszy względem głównych walut, ale utrzymuje straty z piątku, kiedy długie pozycje w dolarze zamykali inwestorzy, którzy liczyli na lepszy raport NFP.
  • EUR/USD ustabilizował się na 1,1850, GBP/USD krąży przy 1,3820, a AUD/USD pozostaje ponad 0,75.
  • Złoty odwrócił piątkowe osłabienie i EUR/PLN spadł do 4,51. USD/PLN cofnął się pod 3,81.
  • Ropa naftowa WTI dryfuje tuż ponad 75 USD/b, a Brent zatrzymał się na 76,2 USD/b. Trwa spór między członkami OPEC+, który opóźnia decyzję o wielkości wydobycia od przyszłego miesiąca. ZEA odrzuciła propozycję przedłużenia porozumienia o przestrzeganiu limitów wydobycia i oczekuje rewizji poziomów wydobycia wraz z podwyższeniem produkcji od sierpnia.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.