TMS Starter: 30 VII

30-07-2021 07:48
Pozytywny wydźwięk sesji w USA nie przekłada się na wzrosty w Azji, gdzie inwestorzy ponownie przyglądają się rozprzestrzenianiu epidemii. Na FX nieco silniejszy jest dolar, który stara się odrobić część strat z poprzednich dni.

Zmiany na rynkach finansowych w piątek dyktowane są wydarzeniami z ostatnich dni. Koniec tygodnia tradycyjnie sprzyja bezpieczniejszym aktywom, a dolar ma przestrzeń do odreagowania po osłabieniu w wyniku decyzji FOMC.

Eurodolar schodzi w okolice 1,1877 i choć nadal są to wysokie poziomy, to przejściowo notowania dobijały do 1,19. Nieco większy spadek zalicza GBP/USD, który cofa się do 1,3940.

Na rynku towarowym obserwujemy konsekwencje odreagowania dolara. Notowania złota zatrzymały wzrosty w okolicy 1839 USD za uncję.

Cena ropy naftowej spada o 0,5 proc. Baryłka Brent wyceniana jest na 74,5 USD przy cenie ropy WTI na poziomie 73,1 USD za baryłkę.

Pomimo dobrych wyników finansowych inwestorzy z niezadowoleniem przyjęli raport kwartalny Amazon. Spółka zakłada spowolnienie rozwoju w związku ze słabnącym efektem epidemii, która akurat w przypadku Amazon była czynnikiem pozytywnym.

Wall Street kończyło czwartkową sesję w dobrych nastrojach. Dow Jones urósł o 0,44 proc., a notowania S&P500 zyskiwały 0,42 proc. Nasdaq100 na zakończeniu sesji dodał 0,11 proc.

Pozytywny wydźwięk sesji nie ma przełożenia na rynki azjatyckie, które wyglądają na bardziej przejęte sytuacją epidemiczną (bądź działaniami regulacyjnymi Chin). Nikkei225 traci 1,7 proc. przy notowaniach Hang Seng zniżkujących o 2,5 proc.

Końcówka tygodnia przynosi uspokojenie na rynku krypto. O poranku bitcoin utrzymuje się minimalnie poniżej 40 tys. USD za token, choć notowania Ethereum zyskują około 3,8 proc.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.