TMS Starter: 3 IX

03-09-2021 07:48
Rynki finansowe weszły w tryb wyczekiwania na publikację zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP). Wprawdzie na Wall Street zanotowane kolejne rekordy, ale zmiany nie są wyraźne. Na FX dolar plasuje się w środku stawki G10, a notowania ropy naftowej stabilizują się po czwartkowym rajdzie.
  • W oczekiwaniu na dane z rynku pracy, które są jednym z kluczowych elementów w procesie kształtowania polityki monetarnej w USA obóz byków z Wall Street kontynuują spokojną wędrówkę na północ.
  • Na zakończeniu czwartkowej sesji wszystkie trzy główne indeksy w USA znalazły się powyżej poziomów odniesienia. Dow Jones zyskał 0,37 proc., a S&P500 oraz Nasdaq100 wspięły się na nowe maksima, zyskując odpowiednio 0,28 proc. oraz 0,14 proc. 
  • Rynek zrewidował w dół faktycznie oczekiwania przed NFP (oficjalny konsensus +725 tys.) po słabym rezultacie badania ADP. Brak wiary w dolara skutkuje podwyższoną wyceną bardziej ryzykownych aktywów. 
  • Na rynku głównym EUR/USD jest najwyżej od miesiąca przy 1,1880, a w koszyku G10 wyróżniają się waluty z Antypodów tradycyjnie uznawane za barometry ryzyka.  
  • Japoński premier Suga zamierza ustąpić ze stanowiska w związku z niezadowalającymi rezultatami w walce z epidemią COVID19. Notowania USD/JPY oscylują wokół 110 pkt. 
  • AUD/USD odbija do 0,7415 pkt. przy notowaniach NZD/USD w okolicy 0,7130. Inwestorzy dyskontują luzowanie restrykcji epidemicznych w regionie.
  • PMI dla sektora usługowego w Chinach cofnął się poniżej neutralnej granicy 50 pkt. i w sierpniu wyniósł 46,7 pkt. W połączeniu z danymi z przemysłu rysuje się obraz wyraźnie zwalniającej Chińskiej gospodarki. 
  • Ropa naftowa oscyluje w okolicy poziomów odniesienia po czwartkowym rajdzie. Kurs OILWTI znalazł się przejściowe powyżej 70,50 USD z apetytem na test oporu z poziomu 70,80 USD, ale ostatecznie cofnął się do 69,80 USD za baryłkę, gdzie utrzymuje się w piątek o poranku. W tym samym czasie baryłka Brent wyceniana jest na około 73 USD. 
  • Notowania złota cechuje niewielka zmienność na przestrzeni ostatnich sesji, a w piątek kurs utrzymuje się w okolicy 1810 USD za uncję. 
  • Bitcoin nie zdołała złamać psychologicznej bariery 50 tys. USD za token i oscyluje minimalnie poniżej tego poziomu. Notowania Ethereum znajdują się w okolicy 3,7 tys. USD. 

Notowania instrumentu OILWTI, interwał: H4, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu OILWTI, interwał: H4, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.