TMS Starter: 3 II

03-02-2022 07:47
Pozytywne nastroje na rynku akcji w Stanach Zjednoczonych zostały w środę podtrzymane, pomimo słabszych wyników niektórych spółek. Minimalnie staniała ropa naftowa, a dolar odzyskał część przewagi wśród walut G10 (choć skala nie jest duża). W środę nieco zdrożały obligacje skarbowe USA.
 • Handel na rynku akcji w Stanach Zjednoczonych kończył się w większości w pozytywnych nastrojach. Dow Jones rósł o 0,63 proc., S&P500 zyskiwał 0,94 proc., a notowania Nasdaq100 pięły się w górę o 0,50 proc. 
 • Po zamknięciu sesji raportem kwartalnym pochwaliła się Meta (matka Facebooka). Pierwszy w historii spadek aktywnych użytkowników i słabsze od oczekiwań wyniki finansowe rozczarowały inwestorów i sprawiły, że w handlu międzysesyjnym walory taniały o 20 proc. 
 • Indeksy w Azji zaczerpnęły negatywny sentyment z rynku terminowego w USA i w większości poruszają się poniżej poziomów odniesienia. 
 • Notowania futures na europejskie benchmarki wskazują na korekcyjne otwarcie handlu. 
 • Rozczarowująco wypadł środowy raport ADP (o sytuacji na rynku pracy), wg. którego w ciągu miesiąca w sektorze prywatnym ubyło 301 tys. miejsc pracy. Władze USA tłumaczą jednak, że jest to przejściowe zawirowanie wynikające z izolacji po zakażeniu wariantem Omikron koronawirusa, które niefortunnie zostało ujęte w badaniu. W piątek opublikowane zostaną szczegółowe dane NFP. 
 • W środę drożały obligacje w USA (spadały rentowności). W przypadku 10-letnich amerykańskich papierów skarbowych oscylują one wokół 1,76 proc. 
 • W oczekiwaniu na decyzje dwóch ważnych banków centralnych (EBC i BOE) dolar odzyskał nieco przewagi w segmencie G10, choć skala nie jest duża. EUR/USD oscyluje wokół 1,1296.
 • Na rynku towarowym minimalnie staniała ropa naftowa. Baryłka WTI kwotowana jest na poziomie 87,7 USD, przy cenie ropy Brent na poziomie 88,9 USD za baryłkę. 
 • W środę DOE poinformował o spadku zapasów ropy w USA. Z raportu DOE wynika, że w ciągu tygodnia kończącego się 28 stycznia wielkość zapasów ropy naftowej w USA spadła o 1,05 mln baryłek (prog. +1,8 mln baryłek). W tym samym czasie w USA przybyło 2,12 mln baryłek benzyny oraz ubyło 2,41 mln baryłek destylatów.
 • Po wyraźnym wzroście w środę, minimalnie tanieje NATGAS. Kurs utrzymuje się jednak powyżej 5 USD. 
 • Cena złota na rynkach finansowych w czwartek rano opiewa na około 1805 USD za uncję. 
 • Zmienność na rynku kryptowalut jest relatywnie niewielka, co sprawia, że narasta presja na ruch w jedną ze stron. W czwartek o poranku Bitcoin przeceniany jest o 0,5 proc., do poziomu 36,8 tys. USD. 

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.