TMS Starter: 29 III

29-03-2021 07:54
Nowy tydzień na rynkach finansowych rozpoczyna się relatywnie spokojnie z lekko umacniającym się dolarem i tracącymi walutami surowcowymi. Ropa naftowa cofa się w reakcji na doniesienia o częściowym odblokowaniu Kanału Sueskiego.
  • Joe Biden ogłosi w tym tygodniu swoje propozycje pakietu dla infrastruktury, które mają pomóc w napędzeniu amerykańskiej gospodarki po odejściu pandemicznego kryzysu – poinformował Biały Dom.
  • W tym samym czasie kanclerz Merkel ostrzega o możliwości użycia prawa federalnego w celu zaostrzenia restrykcji, jeśli nie uda się opanować trzeciej fali zachorowań na COVID19.
  • Azjatyckie indeksy giełdowe kończą sesję w większości pozytywnych nastrojach z japońskim benchmarkiem Nikkei225 zyskującym 0,4 proc. i Shanghai Composite rosnącym o 0,5 proc. Poniżej poziomów odniesienia znalazł się indeks Hang Seng.
  • Handel w Azji był zakłócany doniesieniami jednego z największych japońskich banków inwestycyjnych o potencjalnie dużej stracie jego spółki zależnej z USA.
  • Futures na amerykańskie indeksy znajdują się pod kreską. Cena kontraktu na S&P500 spada o 0,7 proc., a notowania futures na Nasdaq100 cofają się o 1 proc.
  • Na rynku walutowym panuje awersja do ryzyka z tracącymi walutami surowcowymi. AUD/USD zniżkuje o 0,20 proc. a NZD/USD traci 0,25 proc.
  • Notowania EUR/USD znajdują się minimalnie poniżej poziomów odniesienia w okolicy 1,1780.
  • Kontenerowiec Ever Given został usunięty z mielizny, co daje szanse na swobodną pracę holowników i  pełne odblokowanie przeprawy. Ropa naftowa tanieje o około 2 proc., a baryłka WTI kosztuje około 59,5 USD.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.