TMS Starter: 28 VII

28-07-2021 07:48
Negatywny wydźwięk sesji na Wall Street przekłada się na spadki w trakcie sesji azjatyckiej. Bitcoin ponownie na plusie, choć większość aktywów utkwiło w krótkiej konsolidacji wyczekując na posiedzenie FOMC.
  • Rynki wyczekują na wskazówki po posiedzeniu FOMC, stąd notowaniach najważniejszych aktywów oscylują wokół poziomów odniesienia. Na rynku akcji zmienność podnosi sezon wyników kwartalnych w USA oraz działania Chin zmierzające do większego uregulowania szeregu działalności.
  • Wszyscy przedstawiciele Big Tech pokazali solidne wyniki kwartalne, ale największe zaskoczenie przyniósł wynik Alphabet. Skorygowany zysk na akcję wyniósł 27,2 USD przy oczekiwanych 19,3 USD.
  • Główne indeksy w Stanach Zjednoczonych kończyły dzień poniżej poziomów odniesienia. Dow Jones cofnął się o 0,24 proc., a notowania S&P500 zniżkowały o 0,47 proc. Największą przecenę zaliczył Nasdaq100, który we wtorek tracił 1,21 proc.
  • Negatywny wydźwięk sesji na Wall Street i zapędy regulacyjne chińskich władz ciążą indeksom w Azji. Japoński Nikkei225 cofa się 1,7 proc., a notowania Hang Seng zniżkują o 0,2 proc. O około 0,6 proc. cofa się indeks Shanghai Composite.
  • Na FX widoczna jest strategia „wait and see” w związku z posiedzeniem FOMC. EUR/USD znajduje się w okolicy poziomów odniesienia przy 1,1815, a kurs GBP/USD minimalni niżej w okolicy 1,3865.
  • Wyższa inflacja z Australii (3,8 proc. r/r vs 1,1 proc. r/r poprzednio) nie wspiera Aussie. Notowania AUD/USD znajdują się na poziomie 0,7350, przy kursie NZD/USD w okolicy 0,6955.
  • Kolejny test na horyzontalny opór przeprowadza złoto. Uncja kruszcu o poranku wyceniana jest przez rynek na około 1803 USD.
  • Raport API wskazał na spadek wielkości zapasów surowca w USA o 4,7 mln baryłek w ciągu tygodnia, ale notowania ropy naftowej nie wykazują chęci do większych wzrostów. Baryłka WTI kosztuje około 72 USD, przy cenie ropy Brent na poziomie 73,8 USD za baryłkę.
  • O około 4 proc. drożeje Bitcoin a cena tokena osiąga wartość 39,8 tys. USD. Ethereum zalicza wzrost o około 2 proc. do poziomu 2,2 tys. USD.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.