TMS Starter: 27 XI

27-11-2020 08:00
Rynek akcji w Azji kończy tydzień z ostrożnym optymizmem przy braku świeżych katalizatorów. Z FX wyłania się lekka słabość USD. Ropa naftowa cofa się spod szczytów w obliczu sporów wśród członków OPEC+.
  • W związku z obchodami Święta Dziękczynienia w USA inwestorzy w Azji pozbawieni zostali wskazówek co do kierunku, samodzielnie decydując się na ostrożny optymizm. Brak nowych informacji utrzymał uwagę na ocenie bieżącej skali zachorowań na COVID-19 w kontrze do oczekiwań na wprowadzenie szczepionki.
  • Japoński Nikkei225 rośnie o 0,4 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,6 proc., a koreański KOSPI rośnie o 0,3 proc.
  • Futures na S&P500 pozostaje minimalnie pozytywny na +0,1 proc. Futures na DAX jest bez zmian.
  • Na rynku walutowym wzmaga się poranna presja na USD. Od kilku dni widać schemat, gdzie dolar traci w porannych godzinach handlu europejskiego, by po południu odrobić straty.
  • Indeksy DXY obniża się pod 92,00. EUR/USD wrócił do 1,1925, GBP/USD nieprzerwanie dryfuje koło 1,3370. AUD/USD umacnia się do 0,7380.
  • Na rynku złotego EUR/PLN zbliżył się do 4,48 przy braku popołudniowego popytu, który był widoczny w poprzednich dniach.
  • Ropa naftowa cofnęła się spod 8-mies. szczytów w wyniku rosnących napięć w państwach OPEC +. Niektórzy producenci ropy (ZEA, Irak) nie przestrzegają uzgodnionych cięć produkcji, co budzi obawy o nadpodaż. Brent zjechał z 49 USD/b do 47,8 USD/b; WTI skorygował się o ok. 1 dolara do 45 USD/b.
  • Bitcoin skromnie odbija o 1,4 proc. do 17 300 USD po tym, jak w czwartek tąpnął o 8,4 proc. po rozczarowaniu nieudanym atakiem na historyczne szczyty 19 511 USD.
  • Prezydent Donald Trump powiedział, że zrzeknie się władzy, jeśli Kolegium Elektorów potwierdzi zwycięstwo Bidena, ale zasygnalizował, że może nigdy formalnie nie przyznać się do porażki i może pominąć inaugurację Demokraty. Kolegium Elektorów ogłosi decyzję 14 grudnia.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.