TMS Starter: 25 VIII

25-08-2021 07:42
Rośnie zmienność na rynkach finansowych w związku ze zbliżającym się sympozjum w Jackson Hole. Główne indeksy w USA poprawiają poziomy, ale handel w Azji przebiega w mieszanych nastrojach. Dolar odrobił część strat z poprzedniego dnia, ale o poranku widoczne jest skromne odbicie pary EUR/USD. Tańsza ropa naftowa.
  • Wraz ze zbliżającym się otwarciem sympozjum bankierów centralnych w Górach Skalistych nastroje inwestorów pozostają mocno zmienne. Rynek wciąż waży na ile prawdopodobne jest ogłoszenie szczegółów zacieśniania monetarnego przez J. Powella. 
  • W tym samym czasie w Azji rynek obawia się zapędów regulacyjnych chińskich władz, których uwaga skupia się w ostatnim czasie na sektorze technologicznym. Z uwaga należy śledzić również problemy największego dewelopera świata, chińskiej firmy Evergrande, która zmaga się z gigantycznym kryzysem zadłużeniowym. 
  • Nastroje na Wall Street wciąż są pozytywne, jednak zwyżki są coraz skromniejsze. Dow Jones zyskiwał we wtorek 0,09 proc., a notowania S&P500 rosły o 0,15 proc. O 0,52 proc. powyżej poziomów odniesienia wspiął się Nasdaq100.
  • W trakcie handlu azjatyckiego nastroje są wyraźnie gorsze. Hang Seng zniżkuje o 0,2 proc., podczas gdy notowania japońskiego Nikkei225 oscylują przy poziomach odniesienia. O około 0,5 proc. zyskuje Shanghai Composite.
  • Na FX dolar odrabia straty względem wszystkich walut z segmentu G10, jednak skala odreagowania o poranku nieco się zmniejsza. EUR/USD oscyluje wokół 1,1740, przy notowaniach GBP/USD na poziomie 1,3720. 
  • Wśród surowców duża zmienność notowana jest na rynku ropy naftowej. Kurs OILWTI wspiął się do okolic 67,9 USD gdzie napotkał silny opór i zawrócił do 67,3 USD, gdzie wciąż się utrzymuje.
  • Cena złota na rynkach finansowych spadła poniżej 1800 USD i oscyluje wokół 1795 USD za uncję trojańską. 
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.