TMS Starter: 24 VI

24-06-2021 08:05
Bezkierunkowy handel w Azji przy łagodnie pozytywnym wyrazie kontraktów na indeksy w USA. Wczoraj rajd Tesli pomógł Nasdaq100 poprawić rekordy. Spokój na FX przy braku istotnych wydarzeń. Ropa naftowa stabilna, złoto wymazuje zyski.
  • Wąskie wahania na Wall Street w środę odebrały zapał do zmian na giełdach w Azji. Japoński Nikkei225 spada o 0,1 proc., chiński Shanghai Composite traci 0,2 proc., a Hang Seng rośnie o 0,2 proc.
  • Kontrakty terminowe w USA rośna dziś rano (futures na S&P500 +0,2 proc.) po niewielkim spadku indeksu S&P500 w środę (-0,11 proc.), pomimo wzrostów wśród spółek, które korzystają z ponownego otwarcia gospodarczego. Rajd Tesli (+5,27 proc.) pomógł Nasdaq Composite poprawić rekord.
  • Tesla zyskiwała po informacji, że Model 3 zajął pierwsze miejsce w rankingu Cars.com American-Made Indeks 2021.
  • Kontrakt na niemiecki DAX rośnie dziś o niecały 0,1 proc., zapowiadając kontynuację dryfu na giełdach w Europie.
  • Spokój panuje na rynku walutowym. Indeks dolarowy DXY pozostaje bez zmian po wczorajszej huśtawce i przejściowym osłabieniu w reakcji na gorsze dane z USA. PMI dla usług nie oczekiwanie spadł do 64,8 (prog. 70; poprz. 70,4).
  • EUR/USD pozostaje na 1,1925, GBP/USD jest na 1,3960.
  • Złoty oddał część zysków z początku tygodnia. EUR/PLN podchodzi pod 4,53, USD/PLN wrócił pod 3,80.
  • Ceny złota wracają pod 1780 USD/oz po tym, jak w środę przez chwilę wybiły do 1794 USD. Spadają pod presją stabilnego dolara i wzrostu rentowności obligacji. Inwestorzy próbują rozgryźć mieszane sygnały od przedstawicieli Rezerwy Federalnej.
  • Prezes Fed z Dallas Robert Kaplan, który przewiduje podwyżkę stóp procentowych w przyszłym roku, powiedział, że gospodarka prawdopodobnie osiągnie warunki dla ograniczenia zakupów aktywów szybciej niż ludzie myślą. Raphael Bostic z Fed z Atlanty powiedział, że bank centralny może zdecydować o spowolnieniu takich zakupów w ciągu najbliższych kilku miesięcy.
  • Nic nowego na rynku ropy naftowej. Umiarkowane wzrosty ciągną WTI do 73,2 USD/b, a Brent do 75,3 USD/b.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.