TMS Starter: 23 IV

23-04-2021 08:04
Mieszane nastroje na rynkach w piątek po tym, jak wczoraj apetyt na ryzyko wyparował po doniesieniach, że prezydent Biden może podwoić podatek od zysków kapitałowych. Na FX USD lekko słabnie, oddając wczorajsze zyski. Bitcoin spada poniżej 50000 USD.
  • Wczoraj nastroje rynkowe pogorszyły się w reakcji na informację, że Biden planuje podnieść podatek od zysków kapitałowych powyżej 1 mln USD do 39,6 proc.
  • Główne indeksy na Wall Street zakończyły czwartkową sesję spadkami o 0,9-1,2 proc. Dziś w Azji nastroje są mieszane. Japoński Nikkei225 traci 0,8 proc, chiński Shanghai Composite spada o 0,1 proc., ale Hang Seng rośnie o 0,6 proc.
  • Dziś kontrakt terminowy na S&P500 odbija o 0,2 proc. Futures na niemiecki DAX jest niżej o 0,3 proc., sygnalizując słabsze otwarcie handlu w Europie.
  • Dolar traci nieznacznie (DXY -0,16 proc.), oddając pola po wczorajszym umocnieniu w ślad za pogorszeniem nastrojów. EUR/USD jest na 1,2030, GBP/USD rośnie do 1,3860.
  • Złoty jest lekko słabszy z EUR/PLN podciągniętym ponad 4,56. USD/PLN wzrósł do 3,7950.
  • Ropa naftowa zmniejsza tygodniowy spadek, choć WTI pozostaje pod 62 USD/b. Inwestorzy szukają pokrzepienia w oznakach ożywienia popytu w USA, ale wzrost liczby przypadków zachorowań na COVID-19 w innych częściach świata budzi obawy o perspektywy.
  • Trzeci dzień spadków Bitcoina, który cofnął się pod 50000 USD i do historycznych szczytów z ubiegłego tygodnia traci już 23 proc.

Notowania instrumentu BTC/USD, interwał: D1, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu BTC/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.