TMS Starter: 22 VI

22-06-2021 07:54
Dolar zyskuje do innych walut, odrabiając straty z poniedziałku, kiedy klimat kupowana dołków wsparł wspierał odbicie walut ryzykownych. Giełdy w Azji z opóźnieniem realizują odbicie w ślad za wczorajszymi wzrostami na Wall Street. Wyższe rentowności obligacji hamują odbicie cen złota.
  • Dolar wzrósł w stosunku do pozostałych walut G10, odrabiając część poniedziałkowych strat. Wczoraj zmienność w dużej mierze odzwierciedlała kupowanie dołków w aktywach ryzykownych i przetasowania w pozycjonowaniu po zawirowaniach z poprzedniego tygodnia. Przez cały dzień brakowało informacji mogących wpływać na zachowanie rynku.
  • We wtorek zwrotka najmocniej przecenia NZD i AUD przed CHF i GBP. AUD/USD walczy o utrzymanie ponad 0,75. EUR/USD oscyluje wokół 1,19. GBP/USD broni 1,39.
  • Lepsze nastroje w poniedziałek sprzyjały odreagowaniu ostatniego osłabienia złotego i EUR/PLN spadł do 4,5250. USD/PLN zszedł pod 3,81.
  • Rynek akcji w Azji rośnie we wtorek, odwracając spadki z poniedziałku i znajdując wsparcie we wczorajszym odbiciu w USA. Japoński Nikkei225 rośnie o 2,9 proc. po tym, jak w poniedziałek stracił 3,3 proc. Chiński Shanghai Composite jest wyżej o 0,8 proc.
  • Futures na S&P500 rośnie dziś o 0,2 proc. W poniedziałek indeks zamknął się wzrostem o 1,4 proc. Nasdaq100 zyskał wczoraj 0,62 proc.
  • Przed startem handlu kasowego w Europie kontrakt na niemiecki DAX rośnie o 0,4 proc.
  • Rentowności długoterminowych obligacji skarbowych odbiły na sesji w USA w poniedziałek, co zblokowało odbicie cen złota. Oprocentowanie 10-latek sięga 1,492 proc., ponad 10 pb więcej niż wczoraj. Cena uncji złota zatrzymała odbicie na 1783 USD wobec 1767 USD w poniedziałek.
  • Ceny ropy naftowej pozostają wysoko jako przejaw zacieśniających się warunków popytowo-podażowych. Pierwszy raz od dwóch lat Brent wyszedł ponad 75 USD/b.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.