TMS Starter: 2 III

02-03-2021 08:14
Apetyt na ryzyko przygasł, a za powód wskazuje się ostrzeżenie chińskiego regulatora przed bańkami na zagranicznych rynkach aktywów. Indeksy w Azji dołują, ignorując dobry wynik sesji w USA. Na FX korekta umacnia USD. Ropa WTI cofnęła się pod 60 USD/b.
  • Akcje w Chinach, Hongkongu i Japonii zaczęły spadać we wtorek po tym, jak przedstawiciel chińskiego nadzoru wyraził zaniepokojenie ryzykiem pęknięcia baniek na rynkach zagranicznych i powiedział, że Pekin analizuje skuteczne środki zarządzania napływem kapitału, aby zapobiec zawirowaniom na rynku krajowym.
  • Shanghai Composite traci dziś 1,2 proc., Hang Seng spada o 0,9 proc., a japoński Nikkei obniżył się o 0,86 proc.
  • Futures na S&P500 i Nasdaq100 zawróciły w dół po tym, jak wczoraj rynek kasowy zaliczył najlepszą sesję od 9 miesięcy. S&P500 zyskał 2,38 proc., a Nasdaq100 urósł o 2,89 proc.
  • Futures na niemiecki DAX spada o 0,2 proc.
  • Na rynku walutowym zduszenie wczorajszego risk-on przynosi odbicie USD. EUR/USD osunął się do 1,2016, GBP/USD spada do 1,3880.
  • RBA zgodnie z oczekiwaniami pozostawił stopę kasową i cel dla rentowności 3-letnich obligacji skarbowych na 0,1 proc., a także utrzymał wielkość QE na poziomie 100 mld AUD. W komunikacie bank zauważył, że jest „gotowy do dalszych dostosowań swoich zakupów w odpowiedzi na warunki rynkowe”. AUD/USD jest lekko słabszy na 0,7753.
  • Słaby początek dnia dla złotego, który podchodzi do 4,54 za euro. USD/PLN jest pod 3,78.
  • Ropa WTI traci dziś 1,1 proc. i cofnęła się do poziomów nieco poniżej 60 USD za baryłkę przed kluczowym posiedzeniem OPEC+ w tym tygodniu. Tracą też metale, w tym miedź, srebro i złoto.
  • Bitcoin jest stabilny ok. 48600 USD po wzroście o 7 proc. w poniedziałek po raporcie Citi stwierdzającym, że najpopularniejsza kryptowaluta znajduje się w „punkcie krytycznym” i może stać się preferowaną walutą w handlu międzynarodowym.
  • Lider demokratycznej większości w Senacie przyznał, że Senat będzie starał się w tym tygodniu poddać pod głosowanie obecną ustawę pomocową o wartości 1,9 biliona dolarów.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.