TMS Starter: 18 V

18-05-2021 07:48
Handel w Azji przebiegał w pozytywnych nastrojach, pomimo negatywnego wydźwięku sesji w USA. We wtorek rano wyraźnie traci dolar, a na rynek surowców wraca optymizm.
 • W poniedziałek akcje na Wall Street taniały przy rosnących rentownościach papierów skarbowych. W swoim wystąpieniu wiceszef Fed Clarida próbował przekonać inwestorów, że fatalne odczyty NFP za kwiecień wskazują na konieczność utrzymywania akomodacyjnej polityki pieniężnej. Słowa przeszły jednak przez rynek bez echa. We wtorek rano rentowności amerykańskich 10-latek znajdują się na poziomie 1,64 proc. 
 • Wall Street kończyło dzień pod kreską. Dow Jones stracił 0,16 proc., S&P500 spadał o 0,25 proc., a notowania technologicznego indeksu Nasdaq100 cofnęły się o 0,38 proc. 
 • Informacja o planowanej fuzji Discovery oraz części biznesu AT&T wywołała dużą zmienność na tych walorach. Początkowo akcje DISCA.US drożały o ponad 8 proc., aby dzień zakończyć około 5 proc. poniżej poziomów odniesienia. 
 • Rynki azjatyckie dały więcej powodów do optymizmu. Główne benchmarki postawiły opór sprzedającym i kończyły dzień na wyraźnym plusie. Japoński Nikkei225 dodał 2,24 proc., a notowania Hang Seng rosły o 1,15 proc. Powyżej poziomów odniesienia dzień kończył również Shanghai Composite, który rósł o 0,1 proc. 
 • Futures na niemiecki indeks DAX30 zwiastuje pozytywny start notowań. 
 • Na FX wyraźnie traci dolar, który we wtorek rano jest najsłabszą walutą w przestrzeni G10. EUR/USD znajduje się przy 1,2165, a GBP/USD rośnie do 1,4170. 
 • Inwestorzy wykazują duży apetyt na waluty z antypodów. Aussie rośnie do 0,7790, a kivi umacnia się do 0,7235. 
 • Nieco silniejszy jest złoty, który traci jedynie względem funta szterlinga. EUR/PLN znajduje się przy 4,5290
 • Ceny kontraktów na ropę naftową zwyżkują, a na wykresie ropy WTI obserwujemy test ważnego oporu. Baryłka surowca kosztuje około 66,4 USD. Ropa spod znaku Brent wyceniana jest przez rynek na 69,8 USD. 
 • Silne jest złoto, które wyłamało się górą z formacji klina i kontynuuje wędrówkę na północ. Uncja kruszcu kosztuje około 1870 USD. 
 • Domykanie zleceń obronnych ustawionych przy szczytach ze stycznia pomaga w odbiciu bitcoina. Kurs BTC/USD odbija skromnie o około 0,7 proc. 

Notowania instrumentu OILWTI, interwał: H4, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu OILWTI, interwał:  H4, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.