TMS Starter: 18 III

18-03-2021 07:48
Giełdy w Stanach Zjednoczonych i Azji pozytywnie przyjęły wystąpienie szefa Fed po dwudniowym posiedzeniu FOMC. Wzrost rentowności obligacji wyhamował, ale dolar broni swojej pozycji. Po dobrych danych z gospodarki wyraźnie umacnia się AUD.
  • Na dwudniowym posiedzeniu FOMC zdecydował o utrzymaniu dotychczasowego celu dla stopy procentowej. W komunikacie utrzymano również dotychczasową prognozę ścieżki stóp procentowych przez 2023 rok.Na dwudniowym posiedzeniu FOMC zdecydował o utrzymaniu dotychczasowego celu dla stopy procentowej.
  • W trakcie konferencji po posiedzeniu szef Fed Powell przyznał, że w kolejnych miesiącach inflacja przyspieszy, ale podwyżki będą miały charakter przejściowy, co nie przemawia za podwyżką stóp procentowych. Zgodnie z oczekiwaniami Fed utrzymał gołębie nastawienie, co poprawiło nastroje na rynku akcji i przejściowo obniżyło rentowności obligacji.
  • W czwartek rano rentowności 10-cio letnich papierów skarbowych wracają jednak w okolice 1,66 proc.
  • Handel na nowojorskim parkiecie kończył się w środę w dobrych nastrojach. Najwięcej zyskiwał Dow Jones, którego notowania wzrosły o 0,58 proc. Za nim uplasował się Nasdaq, którego notowania odrobiły straty i na koniec dnia rosły o 0,4 proc. S&P500 zyskiwał 0,29 proc.
  • W ślad za pozytywnym wydźwiękiem sesji w USA podążały indeksy w Azji. Japoński Nikkei225 dodaje 1 proc., a notowania Hang Seng rosną o 1,6 proc. Shanghai Composite zyskuje 0,3 proc.
  • Rynek walutowym po Fed stabilizuje się z kursem EUR/USD w okolicy 1,1970, po tym jak w nocy kurs odbił od lokalnych szczytów.
  • Na FX wyróżnia się dolar australijski, który wyraźnie umacnia się względem dolara. Popularna aussie reaguje na zaskakująco dobre dane z rynku pracy, a kurs AUD/USD wspina się do 0,7830 – najwyżej od dwóch tygodni.
  • Poprawę nastrojów rynkowych wykorzystał bitcoin, którego cena od środowych dołków wzrosła o ponad 7 proc. w czwartek rano kurs bitcoina wynosi około 58,7 tys. USD.
  • Cena ropy naftowej konsoliduje się na poziomie około 64,4 USD w przypadku benchmarku WTI. Baryła surowca typu Brent kosztuje około 67,8 USD.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.