TMS Starter: 13 X

13-10-2021 07:43
Na rynku akcji przeważa awersja do ryzyka w oczekiwaniu na rozpoczęcie sezonu wyników kwartalnych w USA. Po niewielkiej korekcie powyżej 80 USD ponownie wróciła cena ropy WTI. Dolar pozostaje nieco w tyle stawki G10.
  • Na FX dominują waluty surowcowe, w tym NOK i CAD, które są dużymi beneficjentami wzrostu ceny ropy naftowej na rynkach finansowych. USD/CAD znajduje się przy 1,2455, podczas gdy EUR/NOK handlowany jest na poziomie 9,8625.
  • Na rynku głównym eurodolar oscyluje wokół 1,1550, kurs GBP/USD odbija do 1,36. 
  • Złoty pozostaje chwiejny i wrażliwy na zmianę nastrojów rynkowych. Kurs EUR/PLN w środę o poranku utrzymuje się przy 4,5790. 
  • Na rynku towarowym ropa naftowa wraca powyżej 80 USD za baryłkę w przypadku benchmarku WTI. Skromna przecena nie zburzyła sentymentu wokół surowca. Baryłka ropy Brent wyceniana jest na 83,3 USD. 
  • Cena złota na rynkach finansowych tkwi w konsolidacji w okolicy 1760 USD za uncję. Rynek złota pozostaje zależny od wahań sentymentu wokół dolara. 
  • W środę rano minimalnie przeceniane są główne kryptowaluty. Bitcoin tanieje o 1 proc. do 55,4 tys. USD za token, podczas gdy cena Ethereum spada do 3,4 tys. USD. 
  • Rynek akcji wyczekuje na otwarcie sezonu raportów kwartalnych. We wtorek na Wall Street dominowały jednak niedźwiedzie. Dow Jones stracił 0,34 proc., a notowania S&P500 zniżkowały o 0,24 proc. W tym samym czasie Nasdaq100 skurczył się o 0,14 proc.
  • W Azji widoczna jest presja zaczerpnięta z USA. Hang Seng traci 1,4 proc., Nikkei225 cofa się o 0,1 proc. Powyżej poziomów odniesienia wysuwa się jedynie Shanghai Composite. 
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.