Stopy procentowe w USA bez zmian

26-01-2022 20:06
Główne poziomy stóp procentowy w USA nie uległy zmianie na styczniowym posiedzeniu. Zgodnie z oczekiwaniami dolne ograniczenie wynosi 0 proc., podczas gdy górna granica stopy procentowej została ustalona na 0,25 proc. Jednocześnie, również zgodnie z oczekiwaniami, Fed zapowiedział, że podwyżka stóp procentowych „może być wkrótce wskazana”. Rezerwa Federalna będzie utrzymywać program luzowania ilościowego do początku marca, a bilans banku będzie redukowany po podwyżkach stóp procentowych. Fed w komunikacie wskazał na poprawę sytuacji gospodarczej w USA, jednak z ryzykiem, że pandemia może zaważyć na aktywności gospodarczej. Dolar początkowo tracił, jednak po kilku minutach przechodzi do kontrataku. EUR/USD oscyluje wokół 1,1275. Kluczowa będzie konferencja Powella, która rozpocznie się o 20:30.
Stopy procentowe w USA bez zmian
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.