Stabilny rynek pracy w Wielkiej Brytanii

26-01-2021 08:35
Rynek pracy w Wielkiej Brytanii pozostaje stabilny pomimo uderzenia groźniejszej mutacji koronawirusa.
Stabilny rynek pracy w Wielkiej Brytanii

W paczce danych opublikowanej o poranku znajduje się porcja informacji z brytyjskiego rynku pracy, wśród których najważniejsza jest stopa bezrobocia. Ta minimalnie wzrosła w listopadzie, z 4,9 proc. do 5 proc., lecz w obliczy tak gigantycznych problemów, przed jakimi stanęła gospodarka, wynik ten wydaje się nie być pesymistyczny, a jest jedynie realizacją zagrożeń, które powinny być już wycenione.

Zdecydowanie cieszy mniejszy przyrost liczby zarejestrowanych bezrobotnych, a także wyższa od prognoz dynamika wynagrodzeń. W listopadzie tempo wzrostu płac wyniosło 3,6 proc. r/r vs 2,9 proc. oczekiwane.

Władzom Wielkiej Brytanii udało się zahibernować rynek pracy i umiarkowanie suchą stopą przejść przez kryzys wywołany pandemią. Niemniej sytuacja nie wygląda na dobrą. W związku z problemem w procesie szczepień, perspektywa otwarcia gospodarki się oddala, co stwarza nowe ryzyka dla rynku pracy.

Dane są mocno historyczne, toteż reakcja na nie je jest paniczna, a osłabienie szterlinga to efekt ogólnych nastrojów na rynku. Kurs GBP/USD wynosi we wtorek 1,3625.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.