Stabilna sytuacja w brytyjskich usługach

23-09-2021 10:43
W odróżnieniu od kontynentalnej części Europy, koniunktura w Wielkiej Brytanii jest relatywnie stabilna. Ma to związek z tym, że większa część odbicia zmaterializowała się już wcześniej, a PMI zdążył się nieco skorygować. Rezultat dla sektora usługowego opiewa na 54,6 pkt. (prog. 55 pkt.). W przypadku sektora przemysłowego jest to 56,3 pkt. (prog. 59 pkt.). W raporcie wskazano na ograniczenia podażowe i rosnące ceny, które podobnie jak w innych gospodarkach wpływają na niższą ocenę koniunktury przez ankietowanych menedżerów. W oczekiwaniu na decyzję BOE ws. poziomu stóp procentowych funt zyskuje względem dolara. Kurs GBP/USD oscyluje wokół 1,3660. W tym samym czasie londyński indeks giełdowy FTSE100 rośnie o około 0,7 proc.
Stabilna sytuacja w brytyjskich usługach
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.