Stabilizacja usług w Wielkiej Brytanii

03-03-2021 10:50
Środowa publikacja PMI dla brytyjskiego sektora usług ostatecznie potwierdza stabilizację w branży. Wartość wskaźnika koniunktury w lutym wyniosła ostatecznie 49,5 pkt. Wstępny odczyt wypadł 0,2 pkt. wyżej.
Stabilizacja usług w Wielkiej Brytanii

Szczegółu raportu przygotowanego przez IHS Markit wskazują na zadowolenie menedżerów z szybkiego tempa szczepień populacyjnych na wyspach. Z pewnością jest to jeden z czynników różnicujących oczekiwania w kontynentalnej części Europy oraz w Wielkiej Brytanii.Cieszy najniższe od wybuchu pandemii tempo zwolnień w sektorze usług, co wskazuje, iż firmy liczą na poprawę koniunktury w sektorze.

PMI dla brytyjskiego sektora usług, źródło: IHS Markit

PMI dla brytyjskiego sektora usług, źródło: IHS Markit

W Wielkiej Brytanii ważniejsza jest jednak publikacja założeń budżetu na 2021 roku, którą przedstawi kanclerz skarbu Sunak około południa czasu brytyjskiego. Szterling pozostaje w środę stabilny, z kursem GBP/USD w okolicy 1,40.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.